Síla inovace a tradice: Nahled za kulisy společnosti weba Werkzeugbau v Dietachu

Dietach, Rakousko – Uprostřed malebné krajiny Horního Rakouska, ve městě Dietach, se nachází hlavní sídlo společnosti weba Werkzeugbau, vedoucího vývojáře a výrobce lisovacích nástrojů. Toto místo představuje srdce výzkumné a vývojové práce skupiny weba a vyniká působivou kombinací inovace, odborných znalostí a závazku ke kvalitě.

Úspěch weby spočívá v synergickém spojení mezi špičkovým výzkumným oddělením, silným vývojovým oddělením a týmem zkušených techniků. Tato kombinace umožňuje webě neustále posouvat hranice tvářecí techniky a vyvíjet individuální řešení pro složité výzvy svých zákazníků.

Výzkum a vývoj: Pulzující srdce inovace

Výzkumná a vývojová práce ve Webě je pulzujícím srdcem společnosti. S projekty jako SoftZone 2.0 a senzorově řízenými SmartTools stanovuje weba standardy v oboru. Vývoj inovativních digitálních systémů kontroly kvality a průzkum nových materiálů a metod zdůrazňuje závazek weby zlepšovat efektivitu a bezpečnost tvářecích procesů.

Excelence v inženýrství: Technologie potkává kreativitu

Vývojové oddělení weby je centrem kreativity, kde jsou složité designové výzvy zvládány s inovativními řešeními. Kombinací dlouholetých zkušeností a nejmodernější technologie weba zaručuje realizaci optimálních návrhů nástrojů, které jsou přizpůsobeny specifickým potřebám každého zákazníka.

Excelence ve vzdělávání učňů: Klíč k budoucnosti

Zásadním pilířem úspěchu weby je cílená výuka a rozvoj mladých talentů. Díky pečlivému základnímu vzdělání v moderně vybavené učební dílně a integraci do reálných projektů od druhého roku učení weba zajistí, že její učni nejen získají odborné znalosti, ale také pochopí vysoké standardy kvality a význam týmové práce.

Pohled do budoucnosti

Místo v Dietachu je příkladem vize weby, jak prostřednictvím neustálé inovace a usilování o excelenci formovat budoucnost tvářecí techniky. „Usilujeme o to, být pro naše zákazníky z první řady nejen dodavatelem, ale pravým partnerem při realizaci jejich projektů. Naším cílem je nejen splnit jejich očekávání, ale překonat je a společně stanovit nové standardy v automobilovém průmyslu,“ vysvětluje Hannes Feuerhuber, generální ředitel weby. „Jsme hrdí na náš tým v Dietachu, který každý den proměňuje tuto vizi v realitu.“

O webe

Od svého založení v roce 1982 se weba Werkzeugbau prokázalo jako lídr ve vývoji a výrobě nástrojů pro teplou deformaci, speciálně pro automobilový průmysl. S více než 300 věnovanými zaměstnanci rozdělenými do tří lokalit weba podtrhuje svou vedoucí pozici na trhu. Centrála a vývojové centrum v Dietachu, Rakousko, tvoří srdce společnosti. V Olomouci, Česká republika, je zaměření na výrobu nástrojů pro teplou deformaci a na podporu zákazníků Tier-1 v předvýrobních a sériových výrobách i ve výrobě na konci životnosti. Partnerství s Gatzsch Schweißtechnik od roku 2021 rozšiřuje nabídku weby o vysoce kvalitní spojovací a svařovací technologie, čímž doplňuje portfolium. weba se vyznačuje dynamikou a inovací, které jsou hnány týmem nadšených techniků, usilujících stále o splnění nejvyšších požadavků v tvářecí technice a zajištění nejvyšších standardů kvality.

Philosophie Engineering Lehrstelle Employer Branding Innovationen

Pionýrská práce v teplé deformaci prostřednictvím kreativního inženýrství © weba Werkzeugbau Betriebs GmbH

Učení v oboru kovotechnika © weba Werkzeugbau Betriebs GmbH